25-26 квiтня на базi Черкаського державного бiзнес-коледжу вiдбудеться щорiчний обласний чемпiонат з комп’ютерних iгор. Запрошуються всi бажаючi.
2015-04-26

Що таке кіберспорт?

Автор:Ратайчук П.Г. Дата:2012-10-15
Індустрія комп’ютерних ігор стрімко розвивається, але більшість у нас навідь не підозрює, що на вершині своєрідної піраміди «стрілялок», стратегій і навіть додатків до мобільних телефонів стоїть справжній спорт. Багатьом пересічним людям не зрозуміло, як можна назвати сидіння за комп’ютером спортом, а основна частина і уявлення не має про таке явище.
Кіберспорт можна порівняти з деяким симбіозом шахмат і настільного тенісу. Наприклад, чемпіони з гри Star Craft 2 роблять понад 300 обдуманих натисків у хвилину на клавіатуру та мишку, при цьому одночасно управляють більш ніж 100 фігурами, а професійні гравці Counter Strike встигають кликнути у будь які дві точки на екрані за лічені секунди. Спробуєте зробити щось подібне?
За своєю організацією великі міжнародні змагання схожі з легкою атлетикою, оскільки є реальний поділ на дисципліни, дехто грає в спортивні стимулятори, інші – в шутери, а дехто віддає перевагу стратегіям. Між собою йі дисципліни практично ні коли не перетинаються, хоча дуже часто проходять на одній площадці в рамках одного і того ж заходу.
Образ стереотипного геймера відомий усім. Мабуть багато хто вважають, прогеймер – це ще більш своєрідна форма життя, однак в реальному житті, звичайно, не зовсім так.
Щорічно проводяться тисячі таких змагань в Інтернеті, але існують і чемпіонати, що проводяться на справжніх стадіонах і збирають десятки тисяч глядачів. Серед найвідоміших світових чемпіонатів можна виділити:
WCG (World Cyber Game) – відбіркові проходять у 70 країнах світу, а в кінці року кращі з найкращих зустрічаються у фіналі і борються за досить солідні грошові призи. За 10 років було виплачено понад 10 мільйонів призових.
The International Dota2 - кращі з кращих в дисципліні DOTA2 борються за 1 700 000 доларів щорічно.
Dreamhack (спочатку як комп’ютерний фестиваль) – велика площадка куди кожний міг приїхати з своїм комп’ютером у визначений час і грати по мережі. Сьогодні цей фестиваль проходить по 4 рази в рік, рекордна кількість учасників, які приїхали зі своїми комп’ютерами на 1 фестиваль – 22 тисячі особи.
ESL Extreme Masters – аналог футбольної «Ліги чемпіонів», коли будь – яка команда може пройти через відбіркові ігри різного рівня до заповітної мрії. Проводяться з найбільш світових дисциплін, загальний призовий фонд яких понад 1 200 000 доларів кожен сезон.
Один з ігрових залів на фестивалі. Кіберспорт у цифрах:
Бюджет великих турнірів у кіберспорті може перевищувати 10 000 000 доларів Один з найбільш високооплачуваних гравців корейський гравець у Starcraft2 SlayerS_Boxer, трьох річний контракт який обійшовся його команді 780 000 доларів за три роки.
5 000 000 доларів буде розіграно на турнірі з гри League of Legends у цьому році.
1000 доларів середня зарплата геймера, в странах СНГ без врахування призових.
Але не тільки сухими цифрами можна описувати комп’ютерний спорт, адже ця індустрія стала фактично релігією для мільйонів людей у світі. Давайте зануримося в океан кіберспортивних емоцій, що закохують не тільки самих гравців, але й коментаторів та численних глядачів.

Фантастична стрільба професіонала з Counter-Strike Джима «Zneel» Андерсена

Ігрова розминка на початковій стадії матчу від корейського прогеймера NaDa – одного з найкращих гравців в StarCraft

Емоції кіберспортсменів на великих світових турнірах
З Кожним роком аудиторія комп’ютерних ігор збільшується в геометричній прогресії, більшою мірою у ігор Counter-Strike: Global Offensive, DOTA2, League of Legends, StarCraft2, де робиться акцент винятково на змагальну частину. У перших трьох ігор з цього списку навіть немає режиму компанії (сюжетної лінії з грою проти комп’ютера). Так можливо, майбутнє усіх ігор за багатокористувацькими іграми?

Чемпіонат із кібер-спорту

Автор:Оргкомітет Дата:2012-03-26
12-13 квітня відбудеться щорічний чемпіонат з комп'ютерних ігор. Заявки приймаються до 10 квітня за адресою: м.Черкаси, вул.В.Чорновола,243, каб.105

УВАГА! КІЛЬКІСТЬ ЗАЯВОК НА УЧАСТЬ В ЧЕМПІОНАТІ ОБМЕЖЕНА. ЗАЯВКИ ПОДАНІ В ЕЛЕКТРОННОМУ ВИГЛЯДІ НЕОБХІДНО ПІДТВЕРДИТИ ЗА ТЕЛЕФОНОМ: (0472) 64-10-00

1 2 3 4 5